Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Konferencja HIV AIDS 21.11.2019 r
Program Konferencji 21.11.2019 r.
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Powiększ zdjęcie
12 listopada 2019

Aktualna sytuacja zachorowań na grypę w woj. śląskim

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na grypę. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nim powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia. Szczepienia zalecane są szczególnie osobom z obniżoną odpornością, osobom z przewlekłymi chorobami krążenia oraz układu oddechowego, dzieciom powyżej 6-tego miesiąca życia, osobom powyżej 50-tego roku życia, kobietom w ciąży, pracownikom służby zdrowia oraz osobom narażonym na kontakt z dużą liczbą ludzi.

Czytaj więcej o: Aktualna sytuacja zachorowań na grypę w woj. śląskim
Powiększ zdjęcie
6 listopada 2019

Dołączyliśmy do akcji – Niepodległa do Hymnu 2019

11 listopada 2019 r. o godzinie 12.00 odbędzie się kolejna edycja akcji „Niepodległa do Hymnu 2019”

Organizatorem akcji „Niepodległa do Hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”, z którym współpracujemy w ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia Służb Sanitarnych w Polsce. W roku ubiegłym, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w akcji udział wzięło prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego na 6 kontynentach!

Czytaj więcej o: Dołączyliśmy do akcji – Niepodległa do Hymnu 2019
Powiększ zdjęcie
6 listopada 2019

Ekologiczny program dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

W województwie śląskim, w roku szkolnym 2019/2020 rusza pilotażowa edycja ekologicznego programu dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, przygotowanego w porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Czytaj więcej o: Ekologiczny program dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
30 października 2019

Wojewódzka Konferencja "Rak w XXI wieku"

W dniu 28 października 2019 r. w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się Wojewódzka Konferencja "Rak w XXI wieku", w której uczestniczyło 134 nauczycieli szkół ponadpodstawowych woj. śląskiego realizujących Programy edukacyjne "Podstępne WZW" oraz "Znamię! Znam je?". Organizatorami Konferencji była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach oraz Fundacja Gwiazda Nadziei. 

Czytaj więcej o: Wojewódzka Konferencja "Rak w XXI wieku"
Powiększ zdjęcie
29 października 2019

W piątek, 25 października w Jankowicach koło Pszczyny, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego zasadzili 3600 dębów w ramach ogólnopolskiej akcji #ZasadźSięNaZdrowie.

W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia. Mogłoby się wydawać, że obie Instytucje są zupełnie różne pod względem zadań oraz obszaru działania, ale można dostrzec wspólny mianownik jakim jest TROSKA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW POLSKI.  Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania. W związku z tym instytucje łączą swoje siły i  ruszają ze specjalną, wspólną akcją sadzenia drzew!

Czytaj więcej o: W piątek, 25 października w Jankowicach koło Pszczyny, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego zasadzili 3600 dębów w ramach ogólnopolskiej akcji #ZasadźSięNaZdrowie.
Powiększ zdjęcie
18 października 2019

Konferencja pt. „Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie stomatologicznym - bądź świadomy i pracuj bezpiecznie”,

W dniu 17 października 2019 r. w Domu Lekarza w Katowicach blisko 266 przedstawicieli podmiotów leczniczych, lekarzy stomatologów, asystentek i higienistek stomatologicznych oraz pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyło w Wojewódzkiej Konferencji pt. „Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie stomatologicznym - bądź świadomy i pracuj bezpiecznie”, zorganizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląską Izbę Lekarską oraz Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej.

Czytaj więcej o: Konferencja pt. „Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie stomatologicznym - bądź świadomy i pracuj bezpiecznie”,