Projekt edukacyjny "Klub Zdrowego Przedszkolaka"

Wojewódzki projekt pn. „Klub zdrowego przedszkolaka”  - Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców

 

Projekt realizowany jest w placówkach przedszkolnych województwa śląskiego od roku szkolnego 2017/2018.

Głównym jego celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych.

Działania projektowe mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

 

Zajęcia dla dzieci prowadzone są przez nauczycieli przedszkolnych i poruszają następujące zagadnienia:

Koordynatorzy i realizatorzy projektu:

Artykuły

Przejdź do - Podsumowanie projektu "Klub Zdrowego Przedszkolaka" - II edycja
Przejdź do - Wyniki konkursu "Szczepan w naszym przedszkolu zachęca do szczepień"
Przejdź do - Podsumowanie realizacji I edycji wojewódzkiego projektu "Klub Zdrowego Przedszkolaka"
Przejdź do - Konferencja pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci…  Aktualne polskie i międzynarodowe rekomendacje zdrowego odżywiania dzieci”
7 czerwca 2018

Konferencja pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci… Aktualne polskie i międzynarodowe rekomendacje zdrowego odżywiania dzieci”

W dniu 6 czerwca br., w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja ph. „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci… Aktualne polskie i międzynarodowe rekomendacje zdrowego odżywiania dzieci”, w której uczestniczyło 220 przedstawicieli: żłobków, przedszkoli i szkół. Konferencja została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach w ramach „Programu Zapobiegania Nadwadze i Otyłości w Województwie Śląskim na lata 2015-2020”.

Czytaj więcej o: Konferencja pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci… Aktualne polskie i międzynarodowe rekomendacje zdrowego odżywiania dzieci”
Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu "Jak wstąpić do Klubu Zdrowego Przedszkolaka"

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie