Strona główna

Kąpieliska
Niepodległa

Powiększ zdjęcie
26 czerwca 2019

Uwaga na upały!

Wysokie temperatury powietrza mogą stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy o regularnym piciu wody (nawet szklanka co godzinę) i przypominajmy o tym osobom starszym. To bardzo ważne, w ten sposób możemy zapobiec odwodnieniu.  

Czytaj więcej o: Uwaga na upały!
Powiększ zdjęcie
19 czerwca 2019

Akcja "Bezpieczne wakacje 2019" rozpoczęta!

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne Wakacje 2019". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku letniego. Akcja potrwa do 31 sierpnia br.

Czytaj więcej o: Akcja "Bezpieczne wakacje 2019" rozpoczęta!
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
17 czerwca 2019

Konkurs „Szkoła wolna od używek” rozstrzygnięty!

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na film krótkometrażowy „Szkoła wolna od używek”. Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk Głównego Inspektora Sanitarnego prof. Jarosława Pinkasa.

Czytaj więcej o: Konkurs „Szkoła wolna od używek” rozstrzygnięty!
Powiększ zdjęcie
14 czerwca 2019

Komary w Polsce. Ryzyko zdrowotne.

Polska jest krajem, w którym występuje klimat umiarkowany przejściowy. Warunki panujące w tym klimacie (amplituda temperatur oraz wilgotność) są niewystarczające do rozwoju innych gatunków tych owadów, które występują w innych rejonach świata (np. w Afryce, Azji, Ameryce) i tam są przyczyną wielu groźnych dla człowieka chorób zakaźnych (np. malarii, żółtej gorączki, gorączki Denga itp.).

Czytaj więcej o: Komary w Polsce. Ryzyko zdrowotne.
Powiększ zdjęcie
11 czerwca 2019

Komunikat

Uprzejmie informujemy, że w związku z przypadającym świętem w dniu 20.06.2019 r. próbki do badań bakteriologicznych nie będą przyjmowane w dniach 19-21.2019 r.

Czytaj więcej o: Komunikat
Powiększ zdjęcie
11 czerwca 2019

Konferencja "Szczepienia ochronne - dla zdrowia nas wszystkich"

10 czerwca w Domu Lekarza w Katowicach blisko 300 przedstawicieli podmiotów leczniczych, lekarzy i pielęgniarek oraz pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyło w V Wojewódzkiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Szczepienia ochronne–dla zdrowia nas wszystkich”, zorganizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląską Izbę Lekarską oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne–Oddział Śląski.

Czytaj więcej o: Konferencja "Szczepienia ochronne - dla zdrowia nas wszystkich"