Strona główna

Powiększ zdjęcie
11 grudnia 2019

Aktualna sytuacja zachorowań na grypę w woj. śląskim

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na grypę. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nim powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia. Szczepienia zalecane są szczególnie osobom z obniżoną odpornością, osobom z przewlekłymi chorobami krążenia oraz układu oddechowego, dzieciom powyżej 6-tego miesiąca życia, osobom powyżej 50-tego roku życia, kobietom w ciąży, pracownikom służby zdrowia oraz osobom narażonym na kontakt z dużą liczbą ludzi.

Czytaj więcej o: Aktualna sytuacja zachorowań na grypę w woj. śląskim
Powiększ zdjęcie
10 grudnia 2019

100 lat służb sanitarnych

Z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce, w dniu  9 grudnia 2019 r., w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego. Odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz odznaczenia nadane przez Ministra Zdrowia wręczał Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas wspólnie z Wicewojewodą Śląskim Robertem Magdziarzem.

Czytaj więcej o: 100 lat służb sanitarnych
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
29 listopada 2019

27 grudnia dniem wolnym od pracy w WSSE w Katowicach

Uprzejmie informujemy, iż 27 grudnia 2019 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach będzie nieczynna. W zamian pracujemy w sobotę 14 grudnia.

Czytaj więcej o: 27 grudnia dniem wolnym od pracy w WSSE w Katowicach
Powiększ zdjęcie
28 listopada 2019

HIV/AIDS - chcę wiedzieć więcej

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS ‘2019 w woj. śląskim trwa akcja informacyjna „HIV/AIDS – chcę wiedzieć więcej”, realizowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną, której celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat profilaktyki zakażeń HIV. Działania kierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach akcji odbywają się lekcje edukacyjne w szkołach oraz konkursy w wybranych placówkach.

Czytaj więcej o: HIV/AIDS - chcę wiedzieć więcej
Powiększ zdjęcie
26 listopada 2019

E-papierosy - nowe zagrożenie zdrowia publicznego

W siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego odbył się briefing prasowy poświęcony zagrożeniom związanym z użytkowaniem e-papierosów.

Czytaj więcej o: E-papierosy - nowe zagrożenie zdrowia publicznego
Powiększ zdjęcie
22 listopada 2019

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

23 listopada rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne Krajowego Centrum ds. AIDS. Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał, a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

Czytaj więcej o: Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV