Certyfikat akredytacjiDeklaracja polityki jakości w Dziale LaboratoryjnymDeklaracja polityki jakości w Dziale Nadzoru Sanitarnego oraz
w Oddziale Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej
Certyfikat


Konferencja naukowo-szkoleniowa pod hasłem: "Zaszczep w sobie chęć szczepienia"

Informacja i PromocjaW dniu 9 kwietnia 2015 r. odbyła się Konferencja naukowo-szkoleniowa pod hasłem: "Zaszczep w sobie chęć szczepienia", której organizatorami byli: Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Śląska Izba Lekarska oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne - Oddział Śląski.

Więcej informacji na naszej stronie Promocji Zdrowia

NOWE ZASADY ZNAKOWANIA ŻYWNOŚCI

Oddział Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów UżytkuOd dnia 13.12.2014 r. obowiązuje nowe prawo na temat znakowania żywności, którego celem jest zapewnienie konsumenta, że otrzymuje on czytelne i prawdziwe informacje o składzie żywności, aby umożliwić mu dokonywanie świadomych wyborów dotyczących spożywanej żywności.

Olimpiada wiedzy "Podstępne WZW"

Informacja i PromocjaLista laureatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady wiedzy.

Światowy Dzień Zdrowia 2015

W 2015 roku tematem przewodnim ogłoszonym przez WHO jest "Bezpieczeństwo żywności", a hasłem tegorocznych obchodów: "Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym".

Więcej informacji na naszej stronie Promocji Zdrowia

Ocena warunków higieniczno-sanitarnych zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie śląskim

Oddział Higieny Dzieci i MłodzieżyW 2015 roku zgłoszono do elektronicznej bazy wypoczynku 744 turnusy, na których wypoczywało 33 105 dzieci i młodzieży.

Newsletter marzec 2015r.

Informacja i PromocjaNewsletter Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego marzec 2015r.

Zachorowania na grypę w województwie śląskim

95 -lecie Służb Sanitarnych w Polsce

Informacja i PromocjaW dniu 23 stycznia 2015 r. w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewoda Śląski Piotr Litwa wręczył ordery i odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz osobom z województwa śląskiego zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, w działalności naukowej, na rzecz ochrony zdrowia, społeczności lokalnej, honorowego krwiodawstwa, jak również zasłużonym w pracy zawodowej i działalności kulturalnej.

Konkurs "Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić"

Oddział Higieny Dzieci i MłodzieżyWojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą "Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić". Konkurs, zorganizowany w związku z akcją "Bezpieczne ferie 2015" w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

Bezpieczne ferie 2015

Oddział Higieny Dzieci i Młodzieży17 stycznia na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja "Bezpieczne ferie 2015".
Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Co powinniśmy wiedzieć o zakażeniu wirusem Ebola?

Informacja i PromocjaW dniach 7 i 25 listopada 2014 r. w Domu Lekarza w Katowicach odbyły się konferencje naukowo-szkoleniowe „CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O ZAKAŻENIU WIRUSEM EBOLA?”, zorganizowane przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląską Izbę Lekarską oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Śląski.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,271,079 Unikalnych wizyt