Certyfikat akredytacjiDeklaracja polityki jakości w Dziale LaboratoryjnymDeklaracja polityki jakości w Dziale Nadzoru Sanitarnego oraz
w Oddziale Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej
Certyfikat


cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies)

Inne strony:Informacja

Informacja i Promocja
W dniach 23.12- 24. 12. 2014 r. oraz 31.12.2014r. - 5.01.2015 r. nie będą przyjmowane próbki do badań bakteriologicznych.

Co powinniśmy wiedzieć o zakażeniu wirusem Ebola?

Informacja i PromocjaW dniach 7 i 25 listopada 2014 r. w Domu Lekarza w Katowicach odbyły się konferencje naukowo-szkoleniowe „CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O ZAKAŻENIU WIRUSEM EBOLA?”, zorganizowane przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląską Izbę Lekarską oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Śląski.

Informacja Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Informacja i PromocjaINFORMACJA ŚLĄSKIEGO PAŃSTWOWEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH I POWRACAJĄCYCH Z KRAJÓW ENDEMICZNEGO WYSTĘPOWANIA GORĄCZKI KRWOTOCZNEJ EBOLA ORAZ DLA OSÓB, KTÓRE POSIADAJĄ INFORMACJĘ O POWRACAJĄCYCH Z WW. TERENU

Profilaktyka GRYPY

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na grypę. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nim powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia.

Zachorowania na grypę w województwie śląskim

Zapobieganie zakażeniom HCV

Informacja i PromocjaW związku z realizacją Programu „Zapobieganie zakażeniom HCV” Projekt 5 „Edukacja pracowników wybranych zawodów zwiększonego ryzyka transmisji zakażeń krwiopochodnych i ogółu społeczeństwa w zakresie prewencji (HCV, HBV, HIV), odbędzie się szkolenie dla pracowników salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz studiów tatuażu w dniach: 19.11.2014 r. w Hotelu „Pod Błoniami” w Bielsku-Białej ul. Pocztowa 39 oraz 26.11.2014 r. w Hotelu „ Olimpia” w Rybniku ul. Hotelowa 12.

Newsletter listopad 2014r.

Informacja i PromocjaNewsletter Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego listopad 2014r.

Seminarium

Informacja i PromocjaW dniu 29 października 2014 r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, odbyło się seminarium: „Rola służb inspekcji i straży w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego wody przeznaczonej do picia”, w którym uczestniczyli przedstawiciele: służb sanitarnych, jednostek administracji publicznej, przedsiębiorstw wodociągowych oraz laboratoriów. Wydarzenie towarzyszyło szóstej edycji Targów ExpoLAB.

Informacja

Oddział Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów UżytkuŚląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od 1 września 2014 r. obowiązują niższe normy dla wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) w wędzonych produktach mięsnych i produktach rybołówstwa

II Międzynarodowa Konferencja "BĄDŹ ZDRÓW"

Informacja i PromocjaW dniach 6 - 7 - 8 października 2014 roku w Hucisku na Jurze Krakowsko–Częstochowskiej odbyła się II Międzynarodowa Konferencja „BĄDŹ ZDRÓW” zorganizowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Śląski.

WYNIKI KONKURSU "WAKACJE: BEZPIECZNIE, ZDROWO I ZABAWNIE"

Oddział Higieny Dzieci i MłodzieżyJuż po raz piąty został przeprowadzony konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni w miejscu zamieszkania – lato 2014 pt. „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”.
Konkurs adresowany był do organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,142,597 Unikalnych wizyt