Certyfikat akredytacjiDeklaracja polityki jakości w Dziale LaboratoryjnymDeklaracja polityki jakości w Dziale Nadzoru Sanitarnego oraz
w Oddziale Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej
Certyfikat
cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies)

Inne strony:
Państwowa Inspekcja Sanitarna wobec problemu chorób wektorowych

Informacja i PromocjaW dniu 8 kwietnia 2014 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, odbyła się konferencja zorganizowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z okazji Światowego Dnia Zdrowia - "Państwowa Inspekcja Sanitarna wobec problemu CHORÓB WEKTOROWYCH".

Komunikat w sprawie epidemii gorączki krwotocznej Ebola w Gwinei i krajach sąsiadujących

Europejski Tydzień Szczepień 2014

W ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zaprasza do Międzynarodowego Punktu Szczepień w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach gdzie w dniach od 22 do 25 kwietnia 2014 r. w godzinach od 800 do 1430 będą udzielane informacje dotyczące szczepień obowiązkowych i zalecanych. Wszelkie informacje dotyczące szczepień można uzyskać również pod numerem telefonu 32 351 23 13.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia'2014

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia są choroby przenoszone przez wektory...

Więcej informacji na naszej stronie Promocji Zdrowia

Wyniki konkursu

Oddział Higieny Dzieci i MłodzieżyWyniki konkursu plastycznego pn. "Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić", organizowanego w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2014" w województwie śląskim.

Zachorowania na grypę w województwie śląskim

Profilaktyka GRYPY

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na grypę. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nim powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia.

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

Informacja i PromocjaW związku z potwierdzeniem występowania przy granicy z Białorusią pierwszych przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików w Polsce, Główny Inspektor Sanitarny informuje ...

Więcej informacji na stronie GIS

Ostrzeżenie! GIS

Światowa Organizacja Zdrowia w związku ze sprzedażą jako suplementu diety produktu pn. Miracle Mineral Solution (Miracle Mineral Supplement, MMS), ostrzega przed doustnym przyjmowaniem tego preparatu. Jest to produkt przeznaczony do dezynfekcji i uzdatniania wody pitnej (posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze) i nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Więcej informacji na stronie GIS

Norowirusy - jedna z przyczyn wirusowych zakażeń jelitowych

Informacja i PromocjaZatrucia pokarmowe są często występującą chorobą, na którą narażeni są wszyscy, bez względu na miejsce zamieszkania. Wywoływane są zarówno przez bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Najczęściej jednak przyczyną zakażeń jelitowych są wirusy, m.in. norowirusy. Konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii, dr Iwona Paradowska–Stankiewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego–PZH przedstawia krótką charakterystykę zakażeń wywołanych tymi wirusami.

Więcej informacji

Newsletter luty 2014r.

Informacja i PromocjaNewsletter Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego luty 2014r.
Wygenerowano w sekund: 0.07
889,952 Unikalnych wizyt